A koronavírus-fertőzés egyik oka lehet a szaglás és ízérzékelés elvesztése. A mostani álláspont szerint ezen tünetek a legbiztosabb indikátorai lehetnek a fertőzés jelenlétének. Tehát ha nem érezzük a kávé, a reggelink vagy épp a parfümünk illatát, jó eséllyel új típusú koronavírus fertőzéssel állunk szemben.
GyógyszerÉszTár
A száraz köhögés sok bosszúságot okoz az őszi-téli hónapokban, és szövődményes esetben akár hetekig elhúzódhat. A legfontosabb teendő, hogy hosszan tartó köhögés esetén kiderítsük annak okát és megfelelő ellátáshoz jussunk. Hetekig elhúzódó köhögés esetén mindenféleképpen keressük fel háziorvosunkat, hogy a megfelelő készítményeket használva minél hamarabb túllendüljünk a köhögés okozta kellemetlenségeken.
A kalcium az egyik leggyakoribb ásványi anyag szervezetünkben. Megtalálható számos élelmiszerben, étrend-kiegészítőben, de a gyógyszerekben, mint pl.: savlekötőkben is előszeretettel felhasználják. A kalcium számos élettani folyamatban nélkülözhetetlen, szerepet játszik az érösszehúzódásban és értágulásban, az izomműködésben, az idegsejtek megfelelő működésében, egyes hormonok keringésbe való jutásában és a sejten belüli jelátviteli folyamatokban is. Bár ezen fiziológiai folyamatok támogatásához testünk kalciumtartalmának azonban kevesebb, mint 1%-át használjuk fel.
Az egészséges és változatos táplálkozás mellett az őszi és téli időszakokban szükségünk lehet vitaminokra, és ásványi anyagokra, hogy elkerüljük a megfázás kínzó tüneteit. Az ábécé elejéről válogatva górcső alá vesszük a legfontosabbakat, így a cinket, valamint a C, D, és E vitaminokat, hogy te is átlásd, mit miért érdemes bevinni a szervezetedbe.
Immunrendszerünk legfontosabb feladata, hogy egyrészt saját kóros sejtjeinktől, másrészt pedig a külső fertőzésektől megvédje szervezetünket, ezért létfontosságú számunkra. Megfelelő működésében az egészséges életmódnak, a táplálkozásnak, az elegendő folyadékfogyasztásnak, a testmozgásnak, a hatékony stressz-kezelésnek és a minőségi pihenésnek alapvető szerepe van.
A Nobel-díjakat bejelentő Svéd Királyi Tudományos Akadémia szerint a három tudós kitűnő munkája döntő mértékben járulhat hozzá egy olyan vírus visszaszorításához, amely májrákot és májzsugort is okozhat.
Egy korábban ismeretlen, lipid burokkal rendelkező, egyszálú RNS vírus 2019. év végén okozott először járványt a Kínában található Vuhan városában. A kórokozó azonosítását 2020 januárjában jelentették be. A neve SARS-CoV-2 lett, amely a „súlyos akut légúti tünetegyüttest okozó koronavírus 2” rövidítése. Az általa okozott megbetegedés pedig a COVID-19 azaz „koronavírus-betegség 2019” nevet kapta.
Az információs anyag tartalmilag a „Nemzeti Népegészségügyi Központ, Eljárásrend a 2020. évben azonosított új koronavírussal kapcsolatban (követendő járványügyi és infekciókontroll szabályok) 2020. szeptember 21.” című tájékoztatóval (1) összhangban készült.
Ma, amikor a C-vitamin már csaknem olyan hétköznapi anyag, mint a só, nehéz megérteni, hogy Szent-Györgyi Albert korában ez a felfedezés mit jelentett, ahogy azt az izgalmat is alig lehet felidézni, amit ez a siker kiváltott.
A hátfájás a munkahelyi távollét és a járóbeteg ellátás igénybevételének egyik leggyakoribb oka. Hátterében sérülés, egy-egy rossz mozdulat, de akár egyes mozgásszervi eredetű betegségek is állhat. A hátfájás bármilyen korú embert érinthet, azonban a kor előrehaladtával megnő a derékfájás kialakulásának esélye, melyek adódhatnak a korábbi foglalkozásból vagy az idősödéssel többnyire együtt járó degeneratív porckorong elváltozásokból. Az egyre korábban jelentkező hátfájdalom már 35-40 éves kor körül is komoly panaszokat okozhat.
A chia mag igazi tápanyagbomba, nem véletlenül nevezik Superfoodnak. Gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban, valamint rengeteg rostot tartalmaz.
A chia magban nagyon kevés a kalória, és alacsony a glikémiás indexe is. Mivel gazdag fehérjeforrás, ezért vegánok számára kifejezetten ajánlott. Nem tartalmaz glutént, így gluténérzékenyek is fogyaszthatják.
A hosszabb nappalok, a melegebb időjárás és az éjszakába nyúló kerti partik felboríthatják bioritmusunkat. Pedig az alvás nemcsak szépítő hatással bír, hanem esszenciális a memória kialakulásában és az idegrendszer normál működésében. Az alváshiány hozzájárulhat a depresszió, az elhízás, egyes szív-és érrendszeri panaszok, valamint a cukorbetegség kialakulásához is. De mit tudunk tenni, ha egyszerűen csak hánykolódunk az ágyban órákon át, mégsem jön álom a szemünkre?
A bélflóra az emberi emésztőrendszerben élő mikroorganizmusok összessége. Ez az emberi mikrobiomnak (a velünk, bennünk-, rajtunk élő mikróbák összessége) a legnagyobb rendszere. Mennyiségét talán az írja le legjobban, hogy kb. tízszer annyi mikrobiális sejtet tartalmaz az emberi test, mint saját humán sejtet!