Házhoz járó gyógytorna és manuálterápia
A Sherlock Rehab rendelőiben a manuálterápiás kezeléseket a hagyományos gyógytorna módszereivel ötvözzük. Terapeutáink magasan képzett, tapasztalt szakemberek, akik rendszeresen részt vesznek továbbképzéseken, hogy folyamatosan fejlesszék tudásukat. Kezelési irányelveink a komplexitásra és a holisztikus megközelítésre épülnek. A kezeléshez alkalmazott technikát a páciens anatómiai problémájának megfelelően választjuk ki. Ez lehet kötőszöveti kezelés (Stecco fascia manipuláció, FDM), ízületi és idegi akadályok kezelése (Maitland, Mulligan manuálterápia, McKenzie módszer), vagy belső szervi probléma kezelése (VCT viszcerális kezelés). Az aktivitás és a házi feladatok elengedhetetlenek, ezért a legtöbb esetben gyógytorna feladatokat is adunk a pácienseknek.
Gyógytorna háznál, avagy “Sherlock megközelítés” az Ön otthonába is elér
Az egyre növekvő igényekre válaszul most már házhoz is megyünk, így kezeléseink azok számára is elérhetők, akik valami miatt nem tudnak eljutni rendelőnkbe, pedig szeretnének javítani egészségi állapotukon. Tehát a rehabilitáció és gyógyulás lehetősége azoknak is biztosított, akik friss műtét után, koruk vagy más hátráltató tényezőkből adódóan nem tudják elhagyni otthonukat. Mivel a pácienseknek nem kell a rendelőbe utazniuk, jelentős időt megtakaríthatnak és az utazással járó stressz is csökken - gyakran a hozzátartozóik számára is. Ez különösen fontos, ha a páciens mozgásában korlátozott vagy teljesen mozgásképtelen. Házhoz járó gyógytornászaink leveszik az utazás terhét az érintettek válláról.
Miben tér el a szokásos házi gyógytornától?
A Sherlock Rehab terapeutái gondosan kidolgozott, egységes módszerekkel dolgoznak mind a rendelőkben, mind az otthoni kezelések során. A páciensek egészségügyi adatait, panaszait és a kezelési tervet precízen rögzítjük dokumentációs rendszerünkben, a kezeléseket pedig dokumentáljuk. Célunk, hogy a páciensek fizikai nehézségei ne legyen akadály abban, hogy ugyanolyan magas szintű ellátáshoz jussanak, mint a rendelőben.
A kezeléseket a páciens egyéni igényeihez és szükségleteihez igazítjuk, igyekszünk azokat a mindennapi életükbe integrálni, hogy a gyógyulási folyamat zökkenőmentesebb legyen. Elsődleges célunk, hogy a páciens a lehetőségeihez mérten önálló és aktív legyen, megtanuljon bízni a testében, és motivált maradjon a fejlődés érdekében.
A házhoz járó gyógytorna előnyei
Rugalmas időbeosztás: A házi gyógytorna-szolgáltatás egyik legkedveltebb és legfőbb előnye (amiért a legtöbben választják), hogy a gyógytornász igazodik a páciens időbeosztásához. Nem szükséges szabadságot kivenni azért, hogy kezelésre mehessen napközben, nem kell aggódni az utazással járó idő és kényelmetlenség miatt. A házhoz járó gyógytornász akkor látogatja meg az otthonában, illetve a megjelölt helyen, amikor a páciensnek az a legmegfelelőbb. Az otthoni gyógytornának köszönhetően a betegek anélkül illeszthetik be a kezeléseket a napi rutinjukba, hogy ehhez az életüket, az adott napot teljesen átszerveznék.
Alacsonyabb fertőzési kockázat: a pácienst saját otthonában kevésbé érhetik el olyan fertőzések, amelyeket egy rendelőben vagy egy kórházban könnyen elkaphat. Ez különösen akkor lényeges, ha a páciens immunrendszere gyenge, vagy olyan krónikus betegsége van, ami szükségessé teszi az egészségügyi kockázatok gondosabb kerülését.
Nyugodtabb légkör: a biztonságos, megszokott, személyes környezet lehetővé teszi a betegek számára, hogy a stresszmentesebb otthoni kényelemben használják ki a gyógytorna előnyeit.
A család is tanulhat: a házi látogatások során a gyógytornász megtaníthatja az egyszerűbb mozgássorokat a páciensnek és a segítő családtagoknak, így biztosítva a gyakorlás lehetőségét akkor is, amikor a gyógytornász nincs jelen.
Kiknek Ajánlott?
Ez a szolgáltatás az alábbi páciensek számára javasolt:
Balesetet szenvedett vagy műtéten átesett páciensek: Azok számára, akik súlyos sérülés miatt mozgásképtelenné váltak, vagy mozgásuk olyan mértékben korlátozott, hogy nem tudnak eljutni a rendelőbe.
Krónikus, idült betegségben szenvedő páciensek és/vagy idősek: A legalább 3 hónapja tartó, lassú lefolyású betegségben szenvedő, vagy folyamatos egészségügyi problémákkal küzdő páciensek. Krónikus gyulladások esetén, amikor a szokásos gyógyulási folyamat valamiért nem fejeződik be, az ízületek mozgatása fájdalmassá válik, ami megnehezíti a közlekedést.
Kényelmi páciensek: Azok számára, akik kényelmi szempontok miatt otthonukban szeretnék megkapni a kezelést. Ide tartozhatnak például azok a kismamák, akik gyermekükkel vannak otthon;veszélyeztetett várandósok; folyamatosan otthonról dolgozók, akik nem szeretnék hosszabb időre megszakítani munkájukat; valamint azok, akik pszichés problémák miatt nem tudnak közlekedni.
Az első konzultációtól a kezeléssorozat végéig
Az első alkalommal gondosan felmérjük a páciens állapotát, amely magában foglalja a korábbi események áttekintését, az aktuális sérülés keletkezésének módját és idejét, valamint az esetleges műtétek típusát, szövődményeit és a krónikus betegség jellemzőinek feltérképezését.
Várandósság esetén alaposan áttekintjük a trimeszterek során bekövetkezett eseményeket és a különböző vizsgálatok eredményeit.
Az összegyűjtött adatokat elektronikus formában rögzítjük, majd alapos fizikai vizsgálatot végzünk. A vizsgálati eredményeket átfogóan értékeljük, és ennek alapján elkészítjük a kezelési tervet, valamint kitűzzük a kezeléssorozat céljait. Ezt követően megkezdjük a kezeléseket és gyakorlatokat, minden alkalommal fokozatosan előrehaladva, amíg el nem érjük a kitűzött célokat. A folyamat nyomon követésére objektív mozgásteszteket alkalmazunk, amelyeket rendszeresen rögzítünk.
Biztonság és minőség
- Higiéniai protokoll
Terapeutáink számára elsődleges fontosságú a páciens és saját egészségük védelme. A kezelések előtt biztosítjuk a szükséges higiéniai intézkedések betartását, mint például a kézmosás, kézfertőtlenítés, szükség esetén maszk használata, valamint, ha kell, az átöltözés.
- Minőségbiztosítás
Fizikai feltételek: Az otthoni manuálterápiás kezelésekhez szükség lehet megfelelő kezelőfelületre, mint például ágy, kanapé vagy tornaszőnyeg. A kezeléshez szükséges eszközöket a terapeuta ideiglenesen biztosítja, de ha hosszabb távú használat szükséges, javaslatot tesz azok beszerzésére, mint például gumiszalag, labda, gumipánt vagy rollátor.
Szakmai kompetenciák: Terapeutáink rendszeresen részt vesznek szakmai továbbképzéseken, hogy folyamatosan fejlesszék és naprakészen tartsák tudásukat a WHO irányelveinek megfelelően. Emellett szoros kapcsolatban állnak szupervízoraikkal, akik támogatást nyújtanak a felmerülő problémák megoldásában. Az otthoni kezeléseket végző kollégák is rendszeresen részt vesznek szakmai konzultációkon, ahol megvitatják a felmerülő kérdéseket és terápiás lehetőségeket, így biztosítva a folyamatos szakmai fejlődést.